Şeffaf ve davetkar, sık kullanım için tasarlandı.

Otomatik fotoselli yana kayar kapılar, insan giriş-çıkış sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde, iç ve dış hava ortamını birbirinden hızlı bir şekilde ayırarak enerji tasarrufu sağlar. İç mekandaki konforu arttırır.
Cephelerde estetik bir görünüm oluşturmasına yardımcı olur. İnce profil yapısı sayesinde gözü rahatsız etmez.
Binaların mimarı yapısına uygun açılım seçenekleriyle, fonksiyonellik kazandırırken, estetik görüntüyü destekler.

Standart Yana Kayar Kapılar

Activa Yana Kayar Kapılar

10 cm’ye gizli zarafet ve teknoloji

Activa Yana Kayar Otomatik Kapı, ters yönde kayan 2 adet kanattan ya da tek yönde kayan 1 adet kanattan oluşur ve 10 cm yükseklikteki Activa operatörüyle çalışır. Kullanıcının maksimum güvenliği düşünülerek dengelenen motor gücü, kapının hızlı açılmasının yanı sıra mükemmel ve yumuşak bir şekilde kapanmasını sağlar.

Bravo Yana Kayar Kapılar

2 m/sn açılım hızı ile güç ve performans…

Bravo Yana Kayar Otomatik Kapı, ters yönde kayan 2 adet kanattan veya tek yöne kayan 1 adet kanattan oluşur ve
18 cm yüksekliğindeki Bravo operatörüyle çalışır. Özellikle yüksek ve geniş açıklıkların istendiği otomatik kapı
çözümlerinde idealdir

Teleskopik Kapılar

Bravo Teleskopik Kapılar

Genis bosluklar için çok yönlü hareketler…

2 hareketli kanat veya 4 hareketli kanattan oluşan teleskopik otomatik kapılar, yer darlığının olduğu veya geniş açılıma gereksinim duyulduğu mekânlarda kullanılır. İhtiyaç duyulduğunda tüm hareketli kanatların tam açılması sağlanabilir. Teleskopik kapılarda ayarlanabilir açılım aralığı sayesinde, giriş trafik sıklığına göre veya iklimlendirmeden tasarruf amaçlı olarak istenen aralık seçilebilmektedir.

Özel Kapılar

Bravo Dairesel Kapılar

Fark yaratan prestijli çözümler…

Bravo mekanizmalarının tüm üstün özelliklerine sahip olan dairesel kapılar; mimar ve tasarımcıların özgün tasarımlar yapabilmelerini saglarken, kayar kapıların yogun giris-çıkıs, hızlı açılım ve güvenlik gibi avantajlarını da beraberinde getirmektedir. Yüksek standartlarda, sık ve seçkin çözümler sunar.

• Kapıların hareketini sağlayan kayış sistemi çift motor ile çalışır. Motorlar, kontrol ünitesi ve kayıs sistemi bütünlesiktir ve montajı için ayrı bir isçilik gerektirmez.
• Esnek mekanizma grubu sayesinde, farklı açı ve çaplarda, iç bükey ya da dış bükey olarak tasarlanan kapılar, sessiz ve sorunsuz açılımlar sağlar.
• Prestijli girişlerde, geniş açıklık istenen alanlarda kullanılır; otel, banka, ofis gibi yapılarda özellikle tavsiye edilir.

Manusa Döner Kapılar

Enerji tasarrufunda akıllı seçim…

Kapının çapına ve yüksekliğine göre değişken 5201 veya Trp mekanizma kullanılan döner otomatik kapılar, yerleşik güvenlik tertibatlı, tam otomatiktir ve mekanizma radarlarla harekete geçirilir.

• Turnike isteğe bağlı olarak 3 kanatlı veya 4 kanatlıdır ve alüminyum profillerle çerçevelenmiş 8 mm kalınlığında seaf lamine cam kanattan olusur. Kanatlardan iki tanesinde içeriden kilitlenebilecek şekilde konumlandırılmış özel manuel kilit vardır. Tüm kanatların alt-üst ve yanlarında kullanılan özel fırçalar ile tam izolasyon sağlanmaktadır.
• Her kanatta yatay paslanmaz çelik kapı kolları bulunur.
• Kanopi çelik konstrüksiyondan imal edilmiştir ve standart kapı ile aynı renkli alüminyum levhalarla kaplanmıştır.
Gerektiğinde motorun bakımının yapılabilmesi için kullanılmak üzere açılabilir kapağı vardır. Kanopi çatısı,
isteğe bağlı, su geçirmez olarak üretilebilir.

Manusa Sızdırmaz Kapılar

Sızdırmazlık garantisiyle, estetik ve seçkin…

Hermetik menteşeli kapıların kullanım amacı, klinik steril temiz oda çevresinde mümkün olan tam sızdırmazlığı sağlamaktır. İlaç, gıda sanayii, laboratuvar, hastane ve ameliyathane gibi özel iklimlendirmelerin gerekli olduğu mekânlar için akılcı bir çözümdür. Kullanılan kanat 50 mm kalınlıktadır ve kanat içerisinde yalıtım değeri yüksek izolasyon malzemesi (PIR) vardır. Her iki yüzey 4 mm kalınlıkta standart mavi, yeşil, beyaz ve bej renk çift yüzlü kompakt laminat panel veya AISI 304 kalitede paslanmaz çelik kaplıdır. İsteğe bağlı olarak özel renklerde üretilebilir.

Manusa Hermetik Kapılar

Steril alanlar için, maksimum sızdırmazlık…

Saga veya sola açılan ve kapandıktan sonra da pres yaparak sızdırmazlık sağlayan hermetik kapılar, hijyenik bir mekân ve etkili bir izolasyon gereken yerlerde kullanılır. Kayar kapıların hızlı açılma, kolay ve akıcı giriş, iyi koruma gibi tüm avantajlarının yanı sıra en önemli özelliklerinden biri de özel iklimlendirme yapılmış odalardaki koşulların korunmasıdır.

Manusa Yangına Dayanımlı Kapılar

Yangın güvenliği ve otomatik kapı bir arada…

Yangına dayanıklı otomatik kapı, günlük kullanımda otomatik yana kayar kapı olarak çalışırken, yangın anında kapanarak izolasyon sağlar. Yangın anında merkezi alarm sisteminden gelen sinyalle veya içindeki karşı ağırlık sistemi ile kapı mekanik olarak kapanmaktadır ve sertifikasında belirtilen süre kadar ısı-alev-yanıcı gaz sızdırmazlığı sağlamaktadır.