Hepsi birarada; Estetik, Güvenlik ve İklimlendirme

Güvenlik, Estetik ve İklimlendirme fonksiyonlarını gerçekten bir arada bulabileceğiniz mekanizmalardır.
Güvenlik: Konut güvenliği için uygulanabilecek en fonksiyonel çözümdür. Özellikle motorlu sistemler motor marifetiyle sistemi kilitleyebildiğinden güvenlik kaygılarına en uygun çözümdür. Bunun yanında açılabilir bir güvenlik sistemi olması bakımından da sıklıkla tercih edilmektedir.
Güvenlik: Eğrisel formları; mekanik olarak avantaj sağlamanın yanında, estetik olarakta tatminkar görünümler yakalamanıza olanak sağlar.
İklimlendirme: Güneş ışınları, yağmur, rüzgar, kar gibi ilkim şartlarından azami koruma sağlayabilecek şekilde üretilirler, Alüminyum levha arasındaki yüksek yoğunluklu doğa dostu köpük (poliüretan) sayesinde, önemli ölçüde ısı ve ses yalıtımı sağlar.
Çalışma şekillerine göre; motorlu ve manuel uygulanabilirler, Uygulama detayları, bina yapısına göre; dıştan kutulu veya gizli kutulu (monoblok) olabilir. dördü ahşap dokulu olmak üzere onbeş renk alternatifiyle tüm cephe uygulamalarında çözüm sağlar.

Icon - Panjur Perdesi

Neden Panjur?

Düşük kurulum maliyetleri, Renk ve tasarım seçenekleri ile tüm mimari tasarımlara uyum sağlayabilir. Halihazırda kullanılan binalar veya yeni inşaatlarda değişik uygulama imkanları vardır. Uygulandığı binalarda uzun vadede fayda sağlar. Isıtma ve soğutma maliyetlerinde direk tasarruf sağlar. Panjur sistemleri kapandığında evinizde tam bir mahremiyet sağlar. Dışarıdan meraklı gözlerin içeriyi görmesini engeller.

Icon - Alüminyum

Alüminyum Panjur Profilleri

Panjur sistemlerini yüksek kaliteli alüminyum malzemelerden üretiyoruz. Bu sayede plastik, vs. malzemlere göre yüksek mukavemet sağlarken, demir vs. malzemelere göre korozyon riskini azaltarak uzun ömürlü ürünler uyguluyoruz. Ayrıca geri dönüştürülebilme avantajı ile doğayı koruyoruz.

Icon - Hırsızlığa Karşı

Daha Fazla Gizlilik

Evinizin dışarıdan meraklı gözlerden korur. Kapalı tutarak ya da yarım açarak içerinin gizliliğini ayarlamak sizin elinizde.

Icon - Güneş Koruması

Güneşten korunma

Panjur sistemlerinin talep görmesindeki önemli sebeplerden biri güneş kontrolüdür. Güneşin ev içine girişini bir kumanda dokunuşuyla ayarlayabilirsiniz. Ya da özel güneş sensörleri ile ayarlanan şiddette güneş geldiğinde panjurun pozisyonunu ayarlamasını otomatikleştirebilirsiniz. Evin fazla ısınmasına, perde ve halı gibi eşyalarınızın renklerinin solmasına kolaylıklar engel olabilirsiniz.

Icon - Yağmur

Yağmur, Kar ve fırtınadan korunma

Panjurlar öncelikle pencerenizi yağmur, kar, vs. gibi etkilerden korur. Pencerenizin ömrünü uzatır. Camlarınızın dışının daha geç kirlenmesine yardımcı olur. Mukavemetli alüminyum malzeme sayesinde güçlü rüzgarlarda koruma sağlar.

Icon - Gürültüye Karşı

Dışarının gültüsü dışarıda kalsın

Poliüretan dolgulu alüminyum panjur profilleri sayesinde dışarının gürültüsünü evinizde daha az hissedersiniz. Kitap okumak istediğinizde veya gece mesaisinden sonra güzel bir uyku için ideal ortamı size sağlayacaktır.

Icon - Kar ve RüzgarIsı kontrolü

Evlerin ısı kaybını en çok yaşadığı elemanlar pencereler ve kapılardır. Binanın dışa açıklan noktaları pencerelerdir. Bina cephelerinde uygulanan izolasyon teknikleri (montolama vs.) cepheden alınan soğuk ve sıcağı engeller fakat pencerelerden kaybedilen ısıya faydaları yoktur. Panjur sistemleri profilleri içindeki yüksek yoğunluklu poliüretan malzeme sayesinde ciddi ısı koruması sağlarlar. Yaz ve kış iklimlendirme giderlerinden tasarruf sağlarlar.

Icon - Havalandırma

Havalandırma kontrolü

Yan raylarda standart kıl fitilleri ve alt parçadaki lastik fitiller sayesinde panjurlar hava ve rüzgar girişini kontrol edebilirler. İsterseniz panjurların aralanma fonksiyonu sayesinde havalandırma sağlayabilirsiniz.

Icon - Servis & Satış Sonrası

Hırsızlığı engel olma

Panjur sistemleri motorlu uygulandığında kapandıklarında motor redüktörü sayesinde kilitlenirler. Böylece açılması neredeyse imkansız hale gelir. Hırsızların panjurlu evlere göre panjursuz evlere daha çok girmeye çalıştıkları bilinmektedir.

Icon - Işık Girişi

Işık ve aydınlık kontrolü

Işığın evinize girişine siz karar verebilirsiniz. İsterseniz ışık sensörleri sayesinde otomatik olarak evinizi istediğiniz lux değerinde aydınlatabilirsiniz. Bu otomasyon elemanları panjurlarınızı kontrol etmenin yanında lambalarınıza da kumanda ederek iç mekanda her zaman aynı ışık şiddetinin oluşmasını sağlayabilir.

Icon - Sinekten Korunma

Sinek ve haşerelerden korunma

Panjurlar kapatıldıklarında sinek ve haşerelere karşı tam koruma sağlayabilirler. İstendiğinde aralama özelliği sayesinde hava girişine izin verilir fakat sinek girişi engellenebilir. Bunun yanında özel sineklik adaptörleri sayesinde panjurunuz ile birlikte çalışacak mekanizmalar uygulanabilmektedir.

...