Daha fazla konfor, daha fazla güvenlik.

Günün Yorgunluğu sonrasında evinize ulaştığınızda; tek bir kumanda dokunuşuyla garaj kapınızı açmanızı sağlayan mekanizmalar üretiyoruz.
Her türlü hava koşulunda aracınızdan inmeden garajınıza girebilirsiniz. Güvenlik önlemleri ile donatılmış sistemlerdir. Kapı altında unutulan paketler, minik yaramazlar ve evcil hayvanlarınızın kapı hareketinden zarar görmemeleri için her detay düşünüldü.
Garaj kapıları; müstakil evlerde olduğu gibi, site ve apartmanların kapalı otopark girişlerinde de sorunsuzca uygulanabilir. Aracınızı güvenli bir şekilde korurken, dış hava etkenleri, yağmur, rüzgar, kar ve tozdan da korur. Aracınızın değerini en iyi siz bilirsiniz.

Kendinizi bu konfor ve kolaylığa alıştırın.

logo_hormannGüvenliğinizi garanti altına alabilmek için, tüm kapı ve motor bileşenleri bağımsız enstitülerde test edilmiş ve sertifikalanmıştır; ayrıca hepsi Hörmann bünyesinde geliştirilip üretilmektedir ve birbirleriyle tam bir uyum gösterir. Bahsi geçen ürünler, DIN ISO 9001 yönetim sistemine uygun olarak Almanya’da üretilir ve Avrupa standardı 13241-1’in gerekliliklerini karşılar. Ayrıca yüksek nitelikli Hörmann çalışanları, sürekli olarak yeni ürünler, geliştirmeler ve iyileştirmeler üzerinde detaylı ve yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

Her türlü montaj için uygun çözüm

Garaj kapısının açılış şekli hiç fark etmez. İster kare, ister açılı, isterse bölümlü veya ortadan kemerli seksiyonel kapı her zaman her yere uyar.

Daha geniş geçişler

Eski yekpare kapılarda giriş-çıkışlar genelde çok dardır. Seksiyonel kapılarda geçiş alanı 14 cm’ye kadar genişletilmiştir ve modern geniş yapılı araçları ile SUV’ları park etmek çok daha kolaydır.

Çepeçevre contalı

Kapının dört bir yanına yerleştirilen elastik ve dış hava koşullarına dayanıklı contalar, rüzgâr, yağmur ve karın içeriye sızmasını önler. Çift cidarlı kapıların kapı parçaları arasına yerleştirilen kaliteli orta contalar ilave sızdırmazlık sağlar. Alt panel lastiğin genişliği sayesinde, küçük engebeler de kapatılır. Opsiyonel havalandırma yarıklı alt panel lastikler veya havalandırma menfezli kapı paneller sayesinde yeterli havalandırma imkânı da sağlanır.

Eşgörünümlü lento kaplama çözümleri

Eşgörünümlü lento kaplama LPU kapılar için lento kaplaması, kaplama ve kapı kanadı arasındaki geçişin görünmez olması için en zarif çözümdür. Kapı kapalıyken üst kapı parçası kaplama le eş yüz oluyor.

Detaylı Decograin yüzeyler

6 Decograin dekorlar Çelik panellerin dış tarafındaki UV ışınlarına dayanıklı plastik folyo kaplama, doğal ahşap veya antrasitin zarif metalik görüntüsünün tüm estetiğine sahiptir. Özel yüzey koruması sayesinde, kapı uzun süre güzelliğini korur.

İdeal uzun süreli koruma

Ek olarak, su birikintilerine karşı sızdırmazlık Yüksekliği 4 cm. olan aşınmaya dayanıklı plastik kasa pabucu, sonradan da muhtemel korozyona karşı koruma sağlamakta ve su birikintilerine karşı da etkisini göstermektedir. Kasa pabucu paslanma tehlikesi olan yerde kasayı tam olarak sarar. Ancak bu şekilde uzun süre etkili bir koruma sağlanabilir. Kapının zemin contası ve kasa altı pabucu uyumlu bir görünüm sağlar.

Etkili ısı yalıtımı

Kasa ve yapı gövdesi arasında ısı köprüsü yok Ev ve garaj arasında direkt geçiş varsa, her zaman iyi ısı yalıtımına sahip garaj kapıları tavsiye edilir. İyi bir ısı yalıtımına sahip olan LPU kapıların yalıtım özelliği Hörmann ThermoFrame ile güçlendirilmiştir. Kapı kasası ile birlikte kolay monte edilebilen siyah plastik profil, kasa ve duvar arasındaki ısı köprüsüz özelliği *%15’e kadar güçlendirmektedir. OpsiyonluThermoFrame kasa bağlantısını tüm Hörmann seksiyonel kapılar için temin edebilirsiniz.
* Çift cidarlı LPU seksiyonel garaj kapıdaki ölçü: 5000 × 2125 mm

Pratik Çözümler

Alt eşiksiz personel kapısı Personel kapıları, garaja kolay geçiş için tavsiye edilmektedir. Böylece garaj kapısını açmadan bisikletleri veya bahçe araç gereçlerini garajdan çıkarabilirsiniz. Paslanmaz alt eşiğin ortası sadece 10 mm. ve kenarları 5 mm. yüksekliğe sahiptir. Böylece daha rahat bir geçiş sağlanmakta ve düşme riski azaltılmaktadır.

Elbette daha fazla güvenli

Zorlayarak kaldırmayı engelleyen kit ile güvenilir koruma Davetsiz misafirlerin otomatik seksiyonel kapıları zorlayarak açma konusunda fazla şansı yok. Garaj kapısı kapandığı zaman, zorlayarak kaldırmayı engelleyen kit, otomatik olarak motor hareket rayının ucundaki kilitle  iletişime geçer, böylece sıkıca sabitlenerek kilitlenir ve kapının zorlayarak açılmasını engeller. Bu kapı kilidi mekanik olarak çalışır ve bu nedenle, rakip motorların tersine, elektrik olmadan da devreye girer.

Kapı konumunun kolayca sorgulanabilmesi

Garaj ve bahçe giriş kapısı motorları için modern telsiz sistemi Yüksek güvenlikli, iki yönlü BiSecur telsiz sistemi geleceğin teknolojisidir ve garaj kapıları, bahçe giriş kapıları ve hatta aydınlatma gibi fonksiyonları konforlu bir şekilde kumanda etmenizi sağlar. Kullanışlı ve güvenli Garajınızın kapısının açık kalıp kalmadığını kontrol etmek için, kötü havalarda dışarıya çıkmanıza artık gerek yok. Tek bir butona basarak HS 5 BS uzaktan kumandanın LED lambası renginden kapınızın kapalı olup olmadığını kolayca öğrenebilirsiniz. Arzu ederseniz bir başka butona basarak* kapıyı kapatabilirsiniz. BiSecur Gateway ve Akıllı Telefon Uygulaması YENİ Hörmann Gateway ile birlikte akıllı telefon uygulaması ile Hörmann garaj ve bahçe giriş kapısı motorlarını, Hörmann ev kapınızı** ve sisteme bağlı diğer cihazları akılı telefonunuz veya tablet bilgisayarınız ile kolayca kumanda edebilirsiniz.