Daha fazla konfor, daha fazla güvenlik.

Garaj girişinizde kullanışlı, güvenilir ve yer kaplamayan kapılar. Poliüretan dolgulu aluminyum veya çelik profiller ile dayanıklı ve hafif çözümler. Sarım kutusu dışta veya içte montaj yapılabilir. İstenirse gizli sarım kutusu detayı da sağlanabilir.

Garajlar dışında; alışveriş merkezi otoparklarında, toplu garaj girişlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Açılışta ve kapanışta yer tasarrufu sağlayan tasarımı geniş açıklıklar için uygundur. Stor (sarmal) garaj kapıların toplanma kutuları içte veya dış cephede montaj yapılabilir. 8 metre genişliğe ve 30 m2 alana kadar uygulanabilir. Özel mekanizma çözümleri ile 10 metre genişliğe kadar uygulanabilmektedir.

Aluminyum Metaryal

Alüminyum profillerden üretilebilen garaj kapılar çeliğin güvenliğini sağlarken hafifliği sayesinde küçük motor kapasiteleri ile açılıp kapanabilirler.

Alüminyum korozyona karşı çok dayanıklıdır. Çelik ve ahşap malzemelere göre çok uzun zaman bakım gerektirmeden çalışabilirler. Kapı mekaniğinde metal-metale sürtünme alanları minimize edildiğinden aşınma bölgeleri çok azdır.

Mosel Tüp Motor

En sık uygulanan motor tipi Tüp Motorlardır. Sessiz çalışırlar, çok az yer kaplarlar, istenirse manuel redüktör kolları sayesinde elektrik kesintilerinde el ile kontrol edilebilirler. Uzaktan kumandalı kontrole uygundurlar. Farklı kapasiteler ile 50Nm ile 330 Nm arasında seçilebilirler.

Yekpare Çalışır Kapı ÖrneğiEski sistem garaj kapıları gibi açılır ve kapanırken dışa veya içeri salınmazlar. Kapınızın içinde ve dışında yer kaybetmeden park edebilir ve manevra yapabilirsiniz.

Stor Garaj Kapısı -Alt Kenar Emniyet Ekipmanları

İsteğe bağlı olarak uygulanan EMNİYET FOTOSELLERİ veya OPTO SENSÖRLER kapı kapanıyorken altında bir eşya, araç veya bir insanın varlığını tespit eder ve kapının hareketini durdurur. Otomatik kapanma özelliği bulunan kapılarda standarttır. Otomatik kapanma özelliği olmayan kapılarda isteğe bağlı olarak uygulanmaktadır.

Icon - Kar ve RüzgarStor garaj kapıları sıklıklar Poliüretan dolgulu alüminyum veya çelik lameller ile uygulanır. Yüksek yoğunluklu poliüretan dolgu standart metal uygulamalarına göre yüksek ölçüde ısı yalıtımı sağlarken iyi bir dolgu malzemesi olarak ta görev yapmaktadır. Bunun yanında kapı altındaki lastik conta zemine sıkı yapışarak; hava, toz ve haşerelerin girişine engel olur. Yan raylardaki kıl fitiller ve/veya lastik fitiller hava girişine engel olmaktadır. Çepeçevre yalıtım sağlanmaktadır.

Garajın önünde ve içinde maksimum serbest alan

Yer tasarrufu sağlayan konstrüksiyon RollMatic sarmal kapılar düşey açılmaktadırlar ve garajda çok az yer kaplarlar. Konstrüskiyonu sayesinde garajda ve garaj önünde maksimum yer sağlanmaktadır. Tavan kısmı da boş kalıyor ve örneğin ek depolama alanı veya aydınlatma için kullanılabilir. Yenileme için ideal Garaj açıklık şeklinin hiç önemi yok. İster dikdörtgen, ister eğri, isterse segment veya kemer olsun. Hörmann RollMatic her şekile uyar.

İç montaj olmayan yerler için dış sarmal kapı

Açıklığın önüne montaj Lento ve/veya yan bitişiği az olan garajlar için RollMatic sarmal kapı, garaj açıklığın önüne monte etmek için dış sarmal kapı olarak sunuluyor. Dış sarmal kapı komple set olarak tam uyumlu motor ile sunuluyor. Motoru saran sargı mil kaplaması, motoru dış hava koşullarına ve izinsiz müdahalelere karşı koruyor. Eş görünüm için sargı mil kaplaması ve kapı kasası kapının renginde sunuluyor. Dış sarmal kapıdaki yan çekme yay kaplaması alümiyumdan oluşmakta ve yay sistemin kontrolü için pencereye sahip.

Eş görünümlü yan kapı

Pratik yan kapı sayesinde garaja ulaşmak çok kolay. Garaj kapısıyla eş görünümlü RollMatic yan kapılar köşe kasası ile ve ince çerçeveli olarak temin edilebilir. Konstrüksiyon prensibi yekpare kapıların yan kapılarıyla aynıdır.

Eğik kapanma profili

Eğimli yerler için çözüm: Alüminyum eğri zemin profili yardımıyla 300 mm kapı genişliğine kadar düz olmayan yerleri düzeltmek mümkündür. Profilin montajı, mevcut kapı profillerine vidalamak suretiyle problemsizce ve kolayca yapılabilmektedir. Zemin profili standart olarak koyu siyah renkte (RAL 9005’e benzer) toz boyalı sunuluyor. Talep edilirse bitiş profili (resimde olduğu gibi) kapının rengine uyumlu temin edilebilir.

Emniyet çözümleri, Alt kenar güvenlik ekipmanları

Kapı altında unutulan eşyalar, evcil hayvanlar, küçük yaramazlar veya aracınızın; kapı kapanma bölgesinde varlığı algılanırsa kapı durur ve geri açılır. Açıkken kapanma komutu verilirse kapı kapanma hareketine başlamaz. Bunun için kapı alt contasına yerleştirilebilen PNÖMATİK GÜVENLİK CİHAZI, OPTO-SENSÖRLÜ ALT CONTA veya IŞINLI EMNİYET FOTOSELLERİ kullanılabilmektedir.