Yüz Tanıma Sistemi

İleri Teknoloji : Gelişmiş optik teknoloji ve yüz model çıkarma algoritması sayesinde, farklı açılardan birçok yüz görüntüsünü elde edilir. Elde edilen görüntüler özel algoritması vasıtasıyla birleştirilerek gerçek zamanlı üç boyutlu imajlar halini alır. Birleştirme ve eşleştirme işlemleri sahip olduğu işlemci gücü ilede en kısa sürede tanıma sürecinin gerçekleşmesini sağlar.

Esnek : Suprema FaceStation neredeyse her türlü ortamda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Gece gündüz değişken birçok ışık ortamını tolere ederek çalışabilmektedir. 3 Boyutlu yüz tanıma algoritması sayesinde kişisel değişimlerde “saç, sakal, türban, gözlük” gibi durumlarda dahi tanımlama süreci sorunsuz çalışmaktadır.

Uyumlu : Her türlü sisteme, turnike, bariyer gibi güvenlik cihazlarınıza bağlanabilir. Proximity ve diğer Biyometrik okuyucularda aynı protokol ile Yüz Tanıma Cihazına bağlanabilir. Mevcut bilgisayar programlarınıza kolayca entegre edilebilir.

Kolay : Optimal esneklik ile hızlı ve kolay bir şekilde 1 saniyede yüz kayıtları alınabilir. Yüz tanıma cihazı üzerindeki LCD ekran kendinizi görmenizi sağlarken tanıma sürecinde yönlendirme ile kaliteli bir tanımlama süreci sağlar. Yüz tanıma programı sahip olunan çıkış API ile birçok program ve cihaza rahatlıkla entegre edilebilir.

Yetkisiz kişilerin belli noktalardan geçişlerini kontrol altına almanın en güvenli yolu Biyometrik sistemlerdir. Kimlik tespit etmenin en garanti yolu olan Biyometrik sistemlerden yüz tanıma metodu en kolay ve güvenilir olanıdır. 3D yüz tanıma teknolojisi sayesinde, Suprema FaceID ile ileri düzey güvenlik aşamaları ile kimlik tespiti yapılır. Yetki onaylanma sonrası kapı veya turnike açılır.

Biyometrik (Canlı Ölçüm) Teknolojilerinin en yeni ve güvenli metodu olan yüz tanıma sistemi artık hayatımızda.

Yüz Tanıma Yazılımı ve Program Entegrasyonu

Yüz eşleştirilmesini veri girdisi olarak kullanıldığı için her türlü sektöre ve firmaya göre özel olarak uyarlanabilir. Her firmanın sektörüne göre duyduğu ihtiyaçları karşılamak için firmamız tarafından gerek yüz tanıma yazılımına modül eklenerek gerekse var olan programlara entegre edilerek çeşitli çözümler sunulur.

Yüz Tanıma Sistemi Nasıl Çalışır

İlk olarak yüz tanıması gerçekleştirilecek kişilerin yüzleri cihaz üzerinde bulunan yüksek çözünürlüğe sahip kameralar ile sisteme kayıt edilir.
Kayıt edilen yüzler üzerinde sisteme ait algoritma sayesinde tanıma sürecini oluşturacak referans notlar belirlenir. Biometrik bir yüz tanıma haritası diyebiliriz bu algoritmadan çıkan noktalara. Mesala burunun gözlere oranı, gözlerin birbirine oranı, gözlerin çeneye oranı gibi bu noktalar refarans olarak kabul edilir. Bu referans noktalar bir insanda parmak izi gibi hiçbir zaman değişmez.

Kaydı alınan ve referans noktaları belirlenen yüzler sistem databasesine kayıt edilir ve tekrar yüz okutulduğunda 1 saniye gibi çok kısa bir süreçte tanımlama işlemi gerçekleşir. Tanıması gerçekleşen kişiler sistem tarafından onaylanır ve tanıma süreci gerçekleşir.