WhatsApp
Hemen Ara
img Sık Sorulan Sorular

Otomatik Bahçe Kapıları

Motorun kullanılacağı kapıda yoğun kullanım sözkonusu olacaksa DC motor tercih edilmelidir. AC motorlar sık kullanım gerektiren kapılarda önerilmez.

Bahçe kapısı motorları elektrik kesintisi durumunda kilitli manuel aparatları vasıtasıyla manuele alınarak, el ile açılıp kapatılabilir.

Kapı ağırlık hesaplamasında; kapının uzunluğu ve yüksekliği çarpılarak alanı hesaplanır. Bu alan kapı özelliğine göre 25 kg/m2 ~ 60 kg/m2 ile çarpılır. Kapının modeline göre ağırlık imalatçı firmadan öğrenilmelidir. Hesaplanan bu ağırlığa %30 sürtünme ilave edilerek uygulanabilecek motora karar verilebilir.

Bahçe kapılarında motor seçimi; öncelikle kullanım sıklığına göre belirlenir, İkinci olarak kapı ağırlığı belirlenmelidir.

Stor Garaj Kapıları

Stor garaj kapıları; elektrik kesintisi durumunda elle açılabilir. Sistemde redüktörlü motor kullanılması durumunda, redüktör çevirme kolu kullanılarak el ile kaldırılabilir ve indirilebilir. Hırsızlığıa karşı bu redüktör çevirme kolunun bağlandığı nokta kilitli muhafaza kutusu ile koruma altına alınabilir.

Stor garaj kapılarında kullanılan alüminyum poliüretan dolgulu profiller için 11 ayrı renk seçeneği mevcuttur. Bunlar düz renkler (Beyaz, Gri, Kahve, Metalik Gri, Krem, Açık Bej vs. ), efektli renkler (Bronz vs.) ve ahşap dokulu (Altınmeşe, Fındık, Ceviz, vs.) olmak üzere ayrılmaktadır. Kapının yan ray ve toplanma kutusu da bu renklere uyumlu veya birebir aynı olarak uygulanabilir.