WhatsApp
Hemen Ara
otomatik kepenk sistemleri sakarya

Otomatik Kepenk Sistemleri Sakarya

March 25, 2022 HHS No Comments

Kepenk 

Kepenk, Türkçe kökenli bir kelime olup; depo, hücre, geçit kapısı anlamına gelen “kapanık” kelimesinden türemiştir. Kapanık kelimesi önce kapank olarak kullanılmaya başlansa da günümüzde kepenk halini almıştır.

Otomatik Kepenk Sistemleri         

İş yerlerinin olmazsa olmazı kepenkleridir. Maksimum güvenlik ve yalıtım sağlamak amacıyla uzun süredir uygulanır. Otomatik kepenk sistemleri çabuk açılıp kapanmaya olanak sağlayacak şekilde tasarlanır.

İhtiyaca göre otomatik kepenkler, farklı şekillerde tasarlanabilir. Eğer gün içerisinde kepenk kapalıyken çalışanların içeride kalması gerekiyorsa, ışık geçirgenliğine sahip modeller tercih edilebilir.

Otomatik Kepenk Seçenekleri

İş yerinizin kepenkleri kapalıyken bile potansiyel müşterilerinizin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Uygun renk ve modeller tercih edilerek prestijli ve güvenliğe önem veren markanızın imajını yansıtmanız mümkündür.

Kepenk Nerelerde Kullanılır?

Kullanım alanına göre farklı şekillerde tasarlanabilir. İş yerleri için, güvenlik ve estetik merkezinde tasarlanır. Garaj kapıları için öncelik güvenlik ve yalıtımdır. Eğer garaj apartman altında bulunuyorsa hem dışarıdan giriş çıkışı engellemeli hem de apartmanın yalıtımı sağlanmalıdır.

Genellikle bahçeli evler için uygulandığında ışığa ve yabancılara karşı kepenklerden destek alınır. Özellikle evler ısı kaybının büyük bir kalemi olan pencerelere uygulanan panjurlarla birlikte kış ayları için büyük avantaj olacaktır. HHS Otomatik Kapı olarak farklı renk ve modellerde pek çok otomatik kepenk sistemi tasarlıyoruz

Kepenk Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Farklı montaj ve renk seçenekleri ile kepenkleriniz kullanıma hazır hale getirilebilir. İhtiyaca yönelik farklı tiplerde de üretimi yapılabilir. Çoğunlukla dış mekan ile uyumlu bir şekilde tasarlanması durumunda estetik bir görünüm kazandırır. Bunun için rengin ve modelin özel seçilmesi gerekir.

Uzun ömürlü olduğu için hem işletmenizin hem de sizin rahat etmenizi sağlar. Uzun ömürlü bir kepenk kullanarak büyük tasarruf edersiniz.

Otomatik kepenkler, çelik veya alüminyumdan imal edilebilir. İhtiyaca göre farklı profiller tercih edilebilir. Uzun ömürlü olmasının yanı sıra kullanım kolaylığı da sağlamaktadır.

Kepenkleriniz kumanda ile kontrol edilebilir, anahtarla çalıştırılabilir yada daha farklı uygulamalarla kullanılabilir. Burada tamamen sizin istekleriniz merkezinde hareket edilir. Aklınıza gelen soru işaretleri cevaba kavuşturularak kısa süre içerisinde istediğiniz gibi bir kapı hazırlanır.

Sonuç Olarak:

Otomatik kepenk sistemi iş yerlerinizin olmazsa olmazıdır. Güvenliğin ve yalıtımın bir arada sağlandığı otomatik kapı tipidir. Pek çok işletme bu sayede korunmaktadır.

Leave a Reply

  • No categories